Sprawdź już teraz ofertę firmy BauerSEO na pozycjonowanie stron. Rozpocznij owocną współpracę i zdobywaj nowych klientów!

Algorytm Mobilny


Data wdrożenia: 21 kwiecień, 2015

Jak działa ten algorytm? Mobilna aktualizacja Google (inaczej Mobilegeddon) zapewnia, że strony przyjazne dla urządzeń przenośnych znajdują się w czołówce wyszukiwania na urządzeniach mobilnych, a strony niezoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych są odfiltrowywane z SERP lub poważnie obniżane.

Jak przystosować stronę do algorytmu? Strona powinna zostać przystosowana do urządzeń mobilnych - po prostu! Nie wiesz, czy Twoja strona jest dostosowana? Sprawdź za pomocą ogólnodostępnego narzędzia: https://search.google.com/test/mobile-friendly. Zweryfikuj najczęstsze popełniane błędy:

  • użycie technologii flash,
  • brak konfiguracji znacznika Viewport,
  • niedopasowana treść do szerokości strony,
  • zbyt mała czcionka,
  • reklama pełnoekranowo.

Są to kluczowe elementy techniczne, których Google poszukuje i które zgłasza do webmasterów. Pamiętajmy, że przystosowanie strony do urządzeń mobilnych jest jednym z elementów optymalizacji strony.

Optymalizacja witryny w celu usunięcia tych problemów może mieć pozytywny wpływ na to, jak użyteczność Twojej witryny jest oceniana przez Google, co wpłynie na pozycjonowanie witryny, i na pewno przyniesie pozytywne konsekwencje dla użytkowników.

Wyższe wyniki w wyszukiwarce?

Pamiętaj o przystosowaniu strony do algorytmów!

Algorytmy Google