Sprawdź już teraz ofertę firmy BauerSEO na pozycjonowanie stron. Rozpocznij owocną współpracę i zdobywaj nowych klientów!

Algorytm Gołąb (Pigeon)


Data wdrożenia: 24 lipiec, 2014; 22 grudzień, 2014

Jak działa ten algorytm? Wydanie tego algorytmu zaowocowało jednym z największych wstrząsnięć lokalnych i lokalnych wyników organicznych Google. Gołąb wpływa na te wyszukiwania, w których lokalizacja użytkownika odgrywa ważną rolę. Pigeon został zaprojektowany, aby powiązać algorytm wyszukiwania lokalnego Google z algorytmem sieciowym i poprawić parametry rankingu w oparciu o odległość i lokalizację. Lokalna społeczność SEO zgłosiła codzienne zmiany w lokalnych i lokalnych rankingach organicznych tygodni po wprowadzeniu algorytmu, w tym powszechną wymianę starszego 7-pakowego stylu lokalnych wyników na paczki z zaledwie trzema wykazami. Na przykład firma nie może kontrolować promienia, które Google rysuje wokół punktu wyszukiwarki, aby uzyskać wyniki lokalnych pakietów. Nawet jeśli restauracja w zachodniej części miasta oferuje najlepszą kuchnię, może to oznaczać pecha jeśli chodzi o ranking paczek, jeśli poszukiwacz znajduje się we wschodniej części miasta. Takie aspekty nie mogą być zarządzane przez firmę.

Jak przystosować stronę do algorytmu? Zainwestuj w stronę SEO i poza nią. Pozycjonowanie lokalne powinno odbywać się w pierwszej kolejności. Dobrym punktem wyjścia jest prowadzenie analizy na stronie. Dobrym sposobem na rozpoczęcie od off-page SEO jest umieszczenie w odpowiednich katalogach biznesowych.

Wyższe wyniki w wyszukiwarce?

Pamiętaj o przystosowaniu strony do algorytmów!

Algorytmy Google