Sprawdź już teraz ofertę firmy BauerSEO na pozycjonowanie stron. Rozpocznij owocną współpracę i zdobywaj nowych klientów!

Algorytm Koliber (Hummingbird)


Data wdrożenia: 22 kwiecień, 2013

Jak działa ten algorytm? Koliber pomaga Google lepiej interpretować wyszukiwane hasła i dostarczać wyniki pasujące do intencji wyszukiwarki (w przeciwieństwie do poszczególnych terminów w zapytaniu), co ma bezpośrednie wpływ na wyniki pozycjonowania strony. Chociaż słowa kluczowe nadal są ważne, Koliber umożliwia stronie ranking na zapytanie, nawet jeśli nie zawiera dokładnie słów wprowadzonych przez wyszukiwarki. Osiąga się to za pomocą przetwarzania języka naturalnego, który opiera się na utajonym indeksowaniu semantycznym, współwystępujących terminach i synonimach.

W przeciwieństwie do poprzednich aktualizacji Panda i Penguin, które zostały początkowo wydane jako dodatki do istniejącego algorytmu Google, Koliber został wymieniony jako kompletny przegląd podstawowego algorytmu. Chociaż uważa się, że wiele wcześniej istniejących elementów algorytmu podstawowego pozostało nienaruszonych, Koliber zasygnalizował zaangażowanie firmy Google w coraz bardziej wyrafinowane rozumienie intencji wyszukiwanych przez użytkowników zapytań w celu dopasowania ich do bardziej trafnych wyników.

Jak przystosować stronę do algorytmu? Przeprowadź audyt SEO, rozszerz promowane słowa kluczowe i skup się na pojęciach, a nie na słowach kluczowych. Dokładnie wyszukiwań związanych z badaniami, synonimami i współwystępującymi terminami. Świetnymi źródłami takich pomysłów są Wyszukiwarki Google i autouzupełnianie Google.

Wyższe wyniki w wyszukiwarce?

Pamiętaj o przystosowaniu strony do algorytmów!

Algorytmy Google